Zkrášlení vašeho bydlení

Statek Šerkovice

Jeden z prvních zákazníků byla rodina Pavelkova z Šerkovic u Tišnova. Statek byl zbouraný a postavený znovu, ale v původním stylu. Klenby, zdi kolem stavení, z chlévu vznikl vinný sklípek a zahrada je oddělena starou původní zdí.


Jeden z prvních projektu byl poklop na studnu. Na nádvoří vedle domu je kamenná studna asi 50cm nad zemí. Poklop o průměru 180 cm byla pro mě velká výzva. 

Konstrukci jsem vyrobil z pásovin. Kruhový rám je vyplněný přesazenými pásovinami přes sebe. Poklop je rozdělen na 2 části. Jedna polovina je přišroubovaná ke studni, druhá polovina se dá zvednout. Obě poloviny jsou spojené kovanými panty.

Povrchová úprava - celý projekt je ošetřen procesem Metalizace - na povrch je nanesen zinek, jako další vrstva je použita čtyř složková barva, a nakonec kovářská barva.

Celý projekt váží 200kg. 


Poštovní schránka

Schodli jsme se, že není třeba dělat schránku zamykatelnou. Schránka je z masivních kusů železa. Celá schránka váží kolem 25 kg. Velikost schránky jsme volili tak aby se do ní pohodlně vešla pošta o velikosti A4. Pošťácká trumpeta je natřená zlatou barvou.

Kvůli dlouhé životnosti výrobku je povrchová úprava stejná jako u poklopu.